6 lutego 2022

Fala uderzeniowa

Terapia fala uderzeniową to skuteczny zabieg w leczenie ostrogi piętowej, w artykule omawiamy działanie fali uderzeniowej jak i również przeciwskazania do zabiegu.

Czytaj więcej
25 stycznia 2021

Osteopatia a High Need Baby (HNB) – czy aby na pewno?

Wiele w ostatnim czasie słyszy się o dzieciach wymagających większej uwagi nazywanych High Need Baby (HNB). Często są to dzieci nazywane trudnymi, płaczliwymi czy jak określają to rodzice „nieodkładalnymi”.

Coraz więcej rodziców pojawia się w naszym centrum ze swoimi maluszkami, gdzie pierwsze słowa, które wypowiadają to: „ Mam nieodkładalne dziecko, cały czas płacze, najgorzej gdy próbujemy je odłożyć” „Maluszek nie chce spać w nocy”, „ Mamy High Need Baby, czy da się coś z tym zrobić?”,

Czytaj więcej
17 października 2020

Suche Igłowanie – Jak może pomóc w bólu ?

Igłoterapia Sucha ( ang. Dry Needling ) jest metodą zyskująca na coraz to większej popularności. Metoda ta polega na wbiciu cienkiej igły w punkt spustowy, powodujący dolegliwości u pacjenta. Stosowana jest u pacjentów zarówno w ostrym jak i przewlekłym bólu mięśniowo-powięziowym.

Czytaj więcej
16 lutego 2020

Blizna – ślad na skórze, czy coś więcej?

W dzisiejszym wpisie poruszę temat blizn i ich wpływu na narząd ruchu, w świadomości wielu osób udany zabieg i zagojenie rany pooperacyjnej oznacza zamknięcie tego rozdziału w historii swojego życia i zapomnienie o sprawie. Na szczęście często tak właśnie się dzieje… Ale czy zawsze?

 

Czytaj więcej
10 września 2019

Wizyta u Osteopaty – jak się przygotować?

Częstym pytaniem pojawiającym się tuż przed spotkaniem z Osteopata, jak mam przygotować się do wizyty? Co zabrać, co przygotować aby wizyta przebiegała sprawnie?
Jest to bardzo dobre pytanie na które postaramy się odpowiedzieć w kilku punktach!

 

Czytaj więcej
9 września 2019

Osteopatia po urazie – kiedy zacząć terapie?

Kontuzja to absolutnie nic przyjemnego i może przydarzyć się każdemu w najmniej odpowiednim momencie. Przed ważnym wydarzeniem rodzinnym, wyjazdem na wakacje czy w momencie kiedy mamy gorący okres w pracy. Co wówczas robić gdy czas nas goni? Kiedy możemy udać się do Osteopaty? Czy powinniśmy odczekać kilka dni?

Czytaj więcej
8 lipca 2019

Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego – Koksartroza

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego polega na zmniejszeniu grubości chrząstki wyścielającej powierzchnie stawowe stawu biodrowego. Wiązać się będzie to z przewagą procesu niszczenia, degeneracji chrząstki nad procesem jej regeneracji. Ale czy to musi tak boleć?

Czytaj więcej