Kinesiotaping

Kinesiotaping to bezbolesna, bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna metoda terapeutyczna wykorzystywana w fizjoterapii. Niegdyś stosowana głownie przez sportowców, dziś popularnie wykorzystywana jest w leczeniu pacjentów z rozmaitymi dolegliwościami.

Kinesjotaping przynosi ulgę w bólu różnego pochodzenia – zarówno pooperacyjnym, jak i pourazowym, a także w zespołach bólowych kręgosłupa. Wspomaga leczenie stanów zapalnych stawów, rozluźnia zbyt napięte i nadwerężone mięśnie. Plastrowanie zwiększa też ruchomość stawów i mięśni, zapobiega rozstępom i stosowane jest w porażeniach neurologicznych oraz obrzękach limfatycznych. Oferowany przez nas we Wrocławiu kinesiotaping jest metodą terapeutyczną, z której z powodzeniem mogą korzystać osoby starsze, dzieci oraz kobiety w ciąży.

Kinesiotaping Wrocław

Plastrowanie dynamiczne wymaga zastosowania specjalnych plastrów oraz doświadczonego fizjoterapeuty, który właściwie je naklei. Odpowiednie plastry powstają z bawełny oraz kleju akrylowego – są rozciągliwe i mają grubość podobną do skóry. Dodatkowo przepuszczają powietrze i są wodoodporne, dzięki czemu pozwalają skórze oddychać i nie odklejają się np. podczas kąpieli czy treningu. Aby jednak plastry mogły przynieść oczekiwany efekt, muszą zostać naklejone w odpowiedni sposób za pomocą jednej z technik wybranych przez fizjoterapeutę. Na prawidłowo przylegającym do skórze plastrze powinny pojawić się fałdki – jest to oznaką, że skóra została delikatnie uniesiona, a przestrzeń pomiędzy nią a błoną osłaniającą mięśnie zwiększyła się. Efektem tego jest poprawa mikrokrążenia oraz wszelkich procesów zachodzących w skórze, a także redukcja lub nawet całkowite uśmierzenie odczuwanego bólu.

We Wrocławiu kinesiotapingiem skutecznie zajmuje się specjalista z Viva Medica. Tutaj mogą Państwo liczyć na profesjonalny dobór plastrów i ich aplikację, a także korzystać równolegle zabiegów fizjoterapeutycznych, które doskonale wspomagają cały proces leczenia.

Umów wizytę

Rejestracja telefoniczna

+48 660 197 814