Terapia kręgosłupa

Leczenie bólu kręgosłupa

Jeśli męczą Państwa bóle kręgosłupa i we Wrocławiu szukają Państwo specjalistów mogących rozwiązać ten uciążliwy problem, zapraszamy do kontaktu z nami. Takie bóle mogą wynikać z wielu, często nałożonych na siebie i skomplikowanych przyczyn: z trybu życia, braku aktywności ruchowej oraz zaniechania profilaktyki zdrowotnej w tym zakresie. W każdym z tych przypadków warto wybrać taką metodę leczenia, która skupi się na rozwiązaniu faktycznych kłopotów zdrowotnych, a nie jedynie ich skutków (takich jak stany bólowe czy problemy z poruszaniem się).

Poszukują Państwo profesjonalistów od leczenia kręgosłupa we Wrocławiu? Mamy ogromne doświadczenie w zakresie stosownych terapii. Nasi pracownicy uczestniczą w szeregu rozmaitych szkoleń, które organizujemy również na miejscu w centrum, by z jednej strony podnosić kwalifikację zatrudnionej kadry, a z drugiej – dzielić się wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowotnej i metod leczenia.

Naszym pacjentom oferujemy najnowocześniejsze i skuteczne techniki rehabilitacji kręgosłupa we Wrocławiu, w przypadku różnych problemów, w tym:

 • bólów kręgosłupa;
 • jego sztywności;
 • zwyrodnień;
 • skrzywień;
 • dyskopatii;
 • oraz potrzeby terapii po przebytych urazach, złamaniach, zabiegach czy operacjach

Rehabilitacja kręgosłupa

Jeśli interesuje Państwa rehabilitacja kręgosłupa Wrocław oferuje usługi naszego centrum, ponieważ najważniejsze w naszej pracy z pacjentem jest kompleksowe podejście do problemu i skupienie się na usunięciu jego źródeł, co pozwala wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. W sytuacji gdy dokuczają Państwu bóle kręgosłupa Wrocław jest dogodnym miejscem wykonywania zabiegów. Stawiamy na nowoczesne techniki rehabilitacji, które traktują organizm jako całość. Naszym celem jest poprawienie komfortu życia pacjentów, dlatego wykorzystujemy metody fizjoterapii i osteopatii. Staramy się także zadbać o komfort psychiczny każdej osoby, ponieważ wiemy, że od niego w dużej mierze zależy skuteczność leczenia. W przypadkach związanych z nastawianiem kręgów we Wrocławiu również możemy zaoferować pomoc. Na tym jednak nasza praca się nie kończy – stawiamy na profilaktykę, uczymy zachowań i nawyków, które pozwalają oszczędzać i wzmacniać kręgosłup, co zwiększa skuteczność podjętej terapii, a w dłuższej perspektywie pozwala na zapobiegnięcie nawrotom stanów chorobowych.

Jeśli interesuje Państwa profesjonalne leczenie kręgosłupa Wrocław ma do zaproponowania wizytę w naszym centrum. Jak wspomnieliśmy, jedną z podejmowanych przez nas terapii fizjoterapeutycznych jest tzw. nastawianie kręgów. Ta manualna terapia polega na wykryciu miejsca stanowiącego problem, a następnie poprzez nacisk, masaż i rozciągnięcie – usunięcie napięcia mięśniowego i uruchomienie stawów. W naszej pracy nie poprzestajemy jednak na przyniesieniu ulgi w zakresie bólu czy ograniczenia możliwości ruchu. Terapia ta musi być połączona z odpowiednią diagnozą oraz podjęciem bardziej długofalowego leczenia niwelującego ryzyko powrotu problemów. W przypadku dolegliwości, przy których konieczne jest nastawianie kręgów Wrocław oferuje także usługi profesjonalistów z zakresu fizjoterapii w centrum Viva Medica.

 • bólami „ korzonków ”;
 • bólami głowy i migrenami;
 • bólami i drętwieniem karku;
 • drętwieniem kończyn;
 • nerwobólami;
 • wadami postawy;
 • dyskopatią;
 • napięciem różnych partii mięśni;
 • stanami przemęczenia;
 • problemami z ruchliwością stawów po przebytych operacjach czy zabiegach, a także przebytych urazach lub złamaniach.

Przy stosowaniu terapii manualnej kręgosłupa duży nacisk kładziemy na komfort psychiczny pacjenta oraz minimalizację bólu. Jeśli więc interesuje Państwa terapia manualna kręgosłupa Wrocław może polecić centrum Viva Medica i naszych doświadczonych pracowników. Terapię przeprowadzamy w sposób łagodny, łącząc ją z technikami rozluźniającymi. Rozwiązanie przyczyn kłopotów, a nie jedynie walka z ich konsekwencjami, jest naszym priorytetem. Dlatego też prowadzimy szerokie działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej, co pozwala zapobiec nawrotom stanów chorobowych oraz pomaga utrzymać kręgosłup, stawy i mięśnie w lepszej kondycji.

Umów wizytę

Rejestracja telefoniczna

+48 660 197 814