Wszystko zaczyna się od małych rzeczy, tak jak wielka podróż zaczyna się od pierwszego małego kroku. Tak, najmniejsza dysfunkcja, ograniczenie może przerodzić się w poważną dolegliwość. Mało kto zwraca uwagę na ten pierwszy krok, na to pierwsze niewielkie ograniczenie. Uwagę na to zwraca osteopatia.

Czym jest osteopatia?

Osteopatia jest metodą leczenia opartą na szerokiej wiedzy medycznej, szczegółowej diagnostyce oraz wykorzystaniu bezpiecznych technik przynoszących szybką ulgę. Podchodzi do człowieka całościowo, biorąc pod uwagę nie tylko poszczególne składowe, ale traktuje nasz organizm jako całość, to coś więcej niż tylko suma poszczególnych elementów. Podczas terapii osteopata zajmuje się nie tylko miejscem bolesnym, sprawiającym problem, ale także strukturami powiązanymi wpływającymi na stan pacjenta. Działa na przyczynę problemu, a nie na objawy. Dzięki takiemu podejściu, biorąc pod uwagę wszelkie urazy, całą historię medyczną pacjenta, prowadzona terapia jest niezwykle skuteczna, a przede wszystkim zapobiega nawrotowi dokuczliwych dolegliwości.

Mówiąc najkrócej, osteopatia jest metodą diagnozowania dolegliwości oraz leczenia ich rękami. W procesie diagnozy stosuje się dokładny wywiad z pacjentem oraz badanie ruchomości ciała, a w razie potrzeby także badania obrazowe. Proces terapeutyczny uwzględnia natomiast zastosowanie terapii manualnej, dzięki której możliwe jest usprawnienie drenażu żylnego, limfatycznego, zlikwidowanie przykurczy oraz napięcia. W ten sposób uruchamiane są naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji. Jeśli interesuje Państwa sprawdzony gabinet osteopatii Wrocław z centrum medycznym Viva Medica oferuje profesjonale porady w tym zakresie. Wskazaniami do konsultacji mogą być zróżnicowane dolegliwości w obrębie kręgosłupa i układu kostno-szkieletowego, schorzenia układu moczowo-płciowego, krążeniowego czy oddechowego, zaburzenia psychosomatyczne oraz depresja. Osteopata zajmuje się również dolegliwościami typowymi dla kobiet w ciąży, różnego rodzaju urazami, migreną czy astmą. Pomaga skutecznie zwalczyć dolegliwości dziecięce (np. zaburzony odruch ssania lub kolki) – jeśli chcieliby Państwo skorzystać z pomocy, jaką oferuje osteopata dziecięcy Wrocław i okolice stanowią rejon, w którym świadczymy usługi.

Kim jest osteopata?

Jest wysoce wykwalifikowanym terapeutą manualnym, o dużej wiedzy medycznej, znającym swoje ograniczenia w terapii oraz patrzącym całościowo na pacjenta.

Osteopatą może zostać wyłącznie lekarz bądź fizjoterapeuta, czyli osoba o ogromnej wiedzy ogólnomedycznej, która dodatkowo ukończy odpowiednie szkolenia. Odpowiedź na pytanie, co robi osteopata, nie ogranicza się jedynie do palpacyjnego diagnozowania problemów oraz ich leczenia. Doświadczony specjalista w tej dziedzinie udziela także porad z zakresu zdrowego trybu życia oraz diety, do których należy się stosować, by uniknąć kolejnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Osteopata podchodzi do pacjentów holistycznie – jego działania mogą uzupełniać tradycyjne metody leczenia, a czasem pozwalają uniknąć stosowania farmaceutyków lub nawet interwencji chirurgicznej.

Wszystkie osoby zainteresowane konsultacjami u osteopaty zapraszamy do kontaktu z Viva Medica.

Umów wizytę

Rejestracja telefoniczna

+48 660 197 814