Osteopatia to bardzo skuteczna forma pracy, która pomaga rozwiązać liczne problemu najmłodszych. Każdego roku większa ilość rodziców jak i lekarzy przekonuje się o skuteczności Osteopatii w pracy z dziećmi. Coraz częściej do Osteopaty zgłaszają się rodzice już w pierwszych dniach od narodzin dziecka, z problemami, które utrudniają normalne funkcjonowanie maluszka .

 

 

Z jakimi innymi dolegliwościami u dziecka może pomóc Osteopatia?

– Zaburzenia snu
– Kolka
– Refluks
– Asymetria ułożeniowa
– Anomalie stop:
– stopa końsko- szpotawa
– stopa pietowo- koślawa
– problemy w obrębie układu ruchu ( np.: ograniczony zakres ruchu stawu biodrowego, ramiennego )
– Plagiocefalia (skośnogłowie)
– Ciągle płaczące dziecko
– Niespokojne/ nerwowe dziecko
– HNB (High Need Baby)
– Zaparcia
– Problemy z karmieniem
– Wymioty, ulewanie
– Opóźnienie zmiany pozycji, raczkowania, chodu
– Zaburzenia ssania
– Kręcz szyi

 

Jednak nie tylko Osteopata jest w stanie pomóc noworodka czy niemowlęta, ale również i starszym dzieciom.

 

U starszych dzieci częstymi powodami wizyty u Osteopaty są m.in.:

– Moczenie nocne
– Zaburzenia snu
– Bóle brzucha
– Bóle głowy
– Bóle pięt
– Pleców/ kręgosłupa
– Bóle kolan
– Bóle stawów skokowych
– Problemy z zaparciami/ wypróżnianiem
– Problemy z chodem
– Stawianie stóp do środka/ na zewnątrz podczas chodzenia
– i wiele innych

Czy zabieg Osteopatii  jest bolesny?

Nie, zabieg dla dziecka jest bezbolesny. Osteopatia charakteryzuje się delikatnymi technikami mającymi na celu poprawić funkcjonowanie zaburzonego obszaru. 

Jak przebiega zabieg u Osteopaty dziecięcego?

W pierwszej kolejności zbierany jest dokładny wywiad obejmujący okres ciąży, samego porodu oraz funkcjonowania dziecka do chwili obecnej- warto więc przypomnieć sobie szczegóły dotyczące powyższych. Pozwoli to Osteopacie na dokładne rozpoznanie problemu, wszelkie badania dotyczące malucha, jak i nagrania obrazujące problem bedą przydatne! W następnej kolejności Osteopata przejdzie do badania dziecka. Na tym etapie dziecko będzie w samej pieluszce- warto zabrać ze sobą kocyk, na którym można położyć malucha dla jego większego komfortu. Podczas badania osteopata dokładnie omawia, co pojawia się badaniu. Po badaniu przychodzi czas na terapie podczas, której rodzice warto aby zabawiali malucha- warto więc zabrać ze sobą ulubione zabawki dziecka. Terapia wykonywana jest w sposób delikatny, nie sprawiający bólu małemu pacjentowi. Po zabiegu czas na zalecenia oraz ćwiczenia do wykonywania w domu. Osteopata pokaże kluczowe elementy pielęgnacji dziecka zapobiegające pogłębianiu się problemu, ćwiczenia oraz wskazówki mające przyśpieszyć poprawę stanu pacjenta. 

Jak często odbywają się wizyty u Osteopaty dziecięcego?

Wizyty w zależności od problemu odbywają się od 1 wizyty w tygodniu do 1 wizyty w miesiącu. Po pierwszym spotkaniu na którym odbywa się badanie oraz terapia dziecka, osteopata zdecyduje z jaką częstotliwością powinny odbywać się wizyty aby uzyskać najlepszy efekt.

Czy wizyty u Osteopaty wyklucza inne prowadzone terapie np. NDT Bobath lub Vojta?

Absolutnie nie, powyższe terapie doskonale się uzupełniają pomagając w jeszcze szybszym uzyskaniu porządnego efektu.

Często, gdy podczas terapii dziecko nie uzyskuje dalszego postępu podczas ćwiczeń, warto udać się do Osteopaty, aby sprawdzić, co jest przyczyną. Więcej informacji na temat łączenia metody Bobath oraz Osteopatii tutaj .

Czy Osteopatia jest niebezpieczna dla dziecka?

Najważniejszym elementem jest znajomość anatomii oraz dokładne badanie dziecka, które pozwala na zlokalizowanie i skuteczne leczenie problemu. Wykonywane zabiegi są w pełni bezpieczne oraz wykonywane w sposób delikatny, przeprowadzane są przez doświadczonego osteopatę.

 

Jeśli masz wątpliwości czy możemy pomóc w Twoim przypadku zadzwoń 

REJESTRACJA: +48 660 197 814