Zapisz się na kurs

Kursy

Instruktor:
Gordana Pošćić
PNF BASIC
Dodano dnia: 02.01.2015

Zapisy zakończone
Kurs zaplanowany na: 20.09.2015 - 27.11.2015
Typ kursu: kurs stacjonarny
Miejsce kursu: Wrocław
Brak wolnych miejsc.
Nr ref kursu: 21


Koncepcja PNF (Proprioceptive Neuromuscular Fascilitation) powstała w 1946 r. w Kalifornii dzięki współpracy neurofizjologa dr Hermana Kabata i fizjoterapeutki Maggi Knott.

Metoda ta charakteryzuje się całościowym podejsciem do pracy z pacjentem zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Wysoka skuteczność tej metody w pracy z pacjentem oraz filozofia pracy wpływa na ogromną popularność tej koncepcji.

W trakcie trwania szkolenia ( część 1) uczestnicy zaznajamiają się z historią i filozofią pracy metody PNF. Poznają zasady główne pracy z pacjentem według koncepcji PNF. Poznają wzorce ruchowe dla tułowia, kończyny górnej oraz dolnej. Kursanci zapozają się także z technikami stosowanymi podczas pracy metodą PNF. Podczas pierwszej części przeprowadzane są terapie pokazowe.

W dalszej części szkolenia ( część 2) zostaną rozwinięte wcześniej poznane wzorce ruchowe. Część ta poświecona jest na analizę wzorców ruchowych ich zaburzeń , analizę chodu oraz jego terapię. Podczas tej części kursanci będą mieli możliwość pracy z pacjentem pod okiem instruktora.

Szkolenie składa się z 2 cześci każda z nich trwa 5 dni

część 1 21.09 - 25.09.2015

część 2 24.11 - 28.11.2015

 

Korzyści z pracy w Koncepcji PNF to :

  • metoda przyjazna dla pacjenta – oparta na bezbolesnej pracy, wykorzystującej silne odcinki ciała i umiejętności chorego do ułatwiania reedukacji utraconych funkcji,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa terapii wynikający z integracji zabiegu z diagnostyką,
  • możliwość pracy z chorym na każdym poziomie dysfunkcji – zabezpieczenie terapią wszelkich funkcji od ruchowych do wegetatywnych,
  • wysoki poziom edukacji pacjenta, oparty na współuczestnictwie w planowaniu terapii oraz kontynuacji ćwiczeń w formie programu domowego,
  • niewielki wymagania sprzętowe,
  • duża efektywność prowadzonej terapii, wynikająca z dokładnej analizy problemu i ukierunkowanych oddziaływań. ( za IPNFA POLSKA)

 

 

Kurs prowadzony w j.angielskim z konsekutywnym tłumaczeniem na j.polsk