Zapisz się na kurs

Kursy

Instruktor:
Stefan Anker
FDM moduł 1
Dodano dnia: 22.11.2014

Zapisy zakończone
Kurs zaplanowany na: 12.04.2015 - 14.04.2015
Typ kursu: kurs stacjonarny
Miejsce kursu: Wrocław
Brak wolnych miejsc.
Nr ref kursu: 20Fascial Distortion Model to metoda stworzona przez osteopatę dr Stephena Philipa Typaldos’a na początku lat 90-tych XX wieku w USA. Metoda ta oparta jest na leczeniu zaburzeń powięziowych. Według dr Typaldos’a zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcji narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Dr Typaldos uważał, że dystorsje powięziowe to główny czynnik powodujący zaburzenia funkcji narządu ruchu.

Fenomenem metody FDM jest język ciała, który tworzy podstawę diagnostyczną modelu i wykorzystywany jest w procesie leczenia. Doskonała diagnostyka w połączeniu z technikami manipulacji powięziowej przynosi znakomite efekty terapeutyczne.

FDM to narzędzie pozwalające na zwiększenie efektywności pracy terapeuty. FDM to nowa perspektywa leczenia.

Oferowane szkolenie składa się z 3 modułów oraz dodatkowo modułu powtórkowego i egzaminu końcowego.

Szkolenie pozwala na pogłebienie wiedzy dotyczącej działania, diagnostyki oraz terapii zaburzeń mięśniowo -powieziowych.

 

Moduł 1:

• Podstawowe wprowadzenie do terapii Fascial Distortion Model (FDM)
• Ogólne zasady badania i leczenia w FDM
• Szczegółowe badanie i zasady leczenia kompleksu barkowego, stawu kolanowego i stawu skokowego z zastosowaniem metody Typaldos’a

Moduł 2:

• Kurs powtórkowy i przegląd podstawowej wiedzy
• Szczegółowe badanie i zasady leczenia okolicy miednicy/stawu biodrowego/ odcinka lędźwiowego/piersiowego/szyjnego kręgosłupa, z wykorzystaniem metody Typaldos’a

Moduł 3:

• Kurs powtórkowy i przegląd podstawowej wiedzy
• Szczegółowe badanie i zasady leczenia kończyn dolnych i górnych okolicy głowy przy zastosowaniu metody Typaldos’a
Po ukończeniu trzech modułów możliwe jest przystąpienie do egzaminu. Egzamin zakończony oceną pozytywną umożliwia uczestnictwo w zaawansowanych seminiariach metody FDM.
Po zakończeniu 3 modułu każdy kursant otrzymuję książkę Tomasza Tesznera FDM Manual”. W przypadku opłaty z góry za cały kurs ( trzy moduły - wówczas cena za moduł wynosi 1600zł) otrzymacie państwo książkę wraz z materiałami szkoleniowymi podczas pierwszego modułu szkolenia FDM. Cena rynkowa książki to około 400 pln.
WIęcej na temat metody FDM :

www.fdm-polska.com
www.fdm-europe.com
www.fascialdistortionmodel.com
www.typaldos.org
www.typaldos.org/memorial/
www.fdm-toolbox.com
www.fdm-congress.com
www.triggerband.com